1 marca 2022 r. obchodziliśmy 1. urodziny CNE | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-03-24

1 marca 2022 r. obchodziliśmy 1. urodziny CNE

CNE team
1 marca 2022 r. o godz. 12.00 w sali Kreatywnej w Hydromechanice odbyła się uroczystość obchodów 1. rocznicy powołania Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Na uroczystości obecni byli rektorzy, dziekani, dyrektorzy centrów i jednostek administracji oraz aktywnie współpracujący z CNE nauczyciele akademiccy. Po przemowach JM Rektora PG prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Wilde i dyrektorki CNE, dr hab. Joanny Mytnik, prof. uczelni nastąpiło wspólne zdmuchnięcie pierwszej symbolicznej świeczki na torcie przez gospodarzy spotkania.  Dyplom Przyjaciela CNE, przyznawany po raz drugi, został wręczony dr hab. Joannie Żukowskiej, prof. uczelni (WILIŚ) za wspieranie pracowników nowej jednostki w działaniach i współpracę wydziału z CNE. Następnie goście mogli obejrzeć krótki film podsumowujący pierwszy rok działalności Centrum i złożyć życzenia.

Obejrzyj film z uroczystości

Centrum Nowoczesnej Edukacji tworzą ludzie kreatywni i pełni pasji. Zespół liczy 11 osób, w tym 9 zatrudnionych na etatach w CNE. Współpracujemy w oparciu o swoje kompetencje, wzajemne zaufanie i poczucie odpowiedzialności za realizację założonego wspólnego celu. Bliski jest nam model pracy w duchu przywództwa włączającego, a nasze osobiste cele są w dużej części tożsame z celami naszej organizacji. Łączy nas podobny system wartości. Przyjaźnimy się ze sobą, wspieramy się, wszyscy dbamy o atmosferę pracy, która jest nas ważna. Lubimy się rozwijać, nie ograniczać do działania w znanych schematach, mamy wspólne marzenia o zmianie w edukacji i staramy się je realizować. Swoje pasje możemy w dużej części realizować opracowując nowoczesne rozwiązania edukacyjne. Pracujemy w sposób zwinny, metodą pracy projektowej w 2-5-osobowych zespołach realizując kilka-kilkanaście projektów jednocześnie.

Skład zespołu CNE:

• Joanna Mytnik – dyrektorka CNE
  • Olga Ludyga – główna specjalistka ds. innowacji w edukacji
  • Radosław Wesołowski – główny specjalista ds. projektowania graficznego, innowacji i rozwoju
  • Agnieszka Gosk – główna programistka i specjalistka ds. gier i grywalizacji
  • Mirosław Wołowik – specjalista ds. produkcji edukacyjnych
  • Marcin Zieliński – kierownik projektów edukacyjnych
  • Maciej Worwa – realizator multimediów i nowych technologii
  • Dagmara Lipka – projektantka grafiki i ekranów użytkownika (UX/UI)
  • Marta Szatkowska-Nilges – specjalistka ds. administracyjnych

Współpraca:

• Małgorzata Kostrzewska – specjalistka ds. metodyki (Wydział Architektury)
  • Natalia Gietka – specjalistka ds. gier i grywalizacji (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska)

Realizujemy aktualnie kilkanaście projektów ciągłych mających na celu wspieranie nauczycieli akademickich nie w aspekcie metodyki nauczania, ale i w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz dbania o swój dobrostan i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Wiele z programów jest jeszcze w przygotowaniu, kolejny rok umożliwi realizację kolejnych działań. Co nam udało się osiągnąć przez pierwszy rok budowania jednostki i pierwszy rok działalności?

Film z pierwszego roku działalności

Dydaktyczne Piątki

Poniedziałki na Politechnice

• Start: 15 lutego 2021 r. (każdy ostatni poniedziałek miesiąca)
  • 32 godziny, 800 uczestników, 16 tematów
  • Więcej o programie

Szkolenia dla studentów i uczniów „Jak się uczyć efektywnie”

Kurs „Efektywne uczenie się, praca zespołowa i komunikacja”

• Start: 24 listopada 2021 r. (raz w semestrze)
  • 15 godzin, 20 uczestników, 1 edycja pilotażowa

Konkurs Innowacji Dydaktycznych

Projektowanie i wdrażanie grywalizacji do przedmiotów akademickich

Podręczniki nowej generacji

Przygotowania do budowy platformy do podręcznika przyszłości

• 1 listopada 2021 r. - 28 lutego 2022 r.
  • Wypracowana specyfikacja i kosztorys budowy platformy.

Badanie ankietowe studentów w zakresie nawyków uczenia się

• 1 listopada 2021 r. - 28 lutego 2022 r.
  • Publikacja raportu: kwiecień 2022 r.

Mentoring i szkolenia zamawiane przez jednostki PG

• Start: maj 2020 r.
  • 200 godzin, 40 uczestników mentoringu / 300 uczestników szkoleń zamawianych
  • Więcej o programie

Koordynatorzy e-learningu, kurs „Projektowanie zajęć e-learningowych”

• Start: wrzesień 2020 r.
  • 11 aktywnych koordynatorów ds. e-learningu, sieć współpracy, 1000 wykładowców PG z uprawnieniami do prowadzenia zajęć w trybie zdalnym

Rada Konsultacyjna Studentów przy CNE

• Start: wrzesień 2020 r.
  • 6 członków SSPG, cykliczne spotkania