Poniedziałki na Politechnice | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Poniedziałki na Politechnice

Program „Poniedziałki na Politechnice” to oferta bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, wychowawców, edukatorów, wykładowców akademickich.  

Szkolenia odbywają się raz w miesiącu, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Tematyka spotkań dotyczy roli i sposobów budowania relacji w edukacji, uczenia (się) opartego na zaufania, pełnego przygody i pasji, emocji, a także poszukiwania źródeł motywacji innych niż oceny, nauczania opartego na grach, gamifikacji wspierającej budowanie motywacji do samodoskonalenia i współpracy.


Najbliższe szkolenie:

31 stycznia 2022 r., godz. 18.00

Oceny: do czego tak naprawdę motywują uczniów? Co mówią wyniki badań?

Rozprawmy się z mitem ocen jako skutecznym narzędziem w procesie uczenia się.

System ocen szkolnych jest sposobem kontrolowania zachowania uczniów, nie mierzy wiedzy i umiejętności, nie pełni roli komunikatora i nie motywuje do uczenia się. Motywuje za to do obierania strategii uniknięcia kary, co często oznacza poszukiwanie drogi do oszukania systemu lub uczenia się wyłącznie dla pozyskania oceny (3Z). Stres związany z koniecznością funkcjonowania w ciągłym poczuciu zagrożenia skutkuje problemami z zapamiętywaniem, awersją do szkoły, nauczycieli i uczenia się oraz problemami ze zdrowiem.

Prowadząca: dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG.

Dołącz do spotkania na MSTeams.


Poprzednie szkolenia edycji 2021/22

27 września 2021 r.  "Porozmawiajmy po książkach". 

25 października 2021r.  "Jak uczy się mózg? Kompendium wiedzy na temat warunków tworzenia pamięci. Wykład nieakademicki oparty o wiedzę z zakresu neurobiologii."

29 listopada br., godz. 18.00 "Nauczać czy projektować przestrzeń uczenia się? Zmiana roli wykładowcy w zmieniającym się świecie." 

20 grudnia 2021 r. "W tym szaleństwie jest metoda! - niestandardowe sposoby pracy z uczniami i studentami.""


Poprzednie szkolenia edycji 2020/21

Pobierz program.

Zapraszamy również do grupy na facebooku: Facebook