O nas | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Misja

Centrum Nowoczesnej Edukacji to przestrzeń, w której budujemy ekosystemy uczenia się w oparciu o metodykę nauczania. To laboratorium zwinnego poszukiwania rozwiązań wspierających proces efektywnej nauki w oparciu o wiedzę naukową.

Idea powstania nowej jednostki to początek procesu realizacji marzenia o wprowadzeniu zmiany w obszarze metodyki nauczania w Polsce. Naszym celem jest wspieranie nauczycieli w refleksyjnym projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się, zarówno w zakresie metodyki nauczania oraz obsługi narzędzi, jak i budowania wspólnoty nauczycieli akademickich i sposobów komunikacji.

W czym możemy Ci pomóc?

Nauczycielu, oferujemy Ci naszą pomoc między innymi w:

• projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się Twoich studentek i studentów,
  • organizowaniu efektywnej pracy w grupach,
  • kształtowaniu umiejętności krytycznego myślenia, samooceny, doboru strategii uczenia się, podnoszeniu kompetencji cyfrowych, międzykulturowych, myślenia projektowego Twoich studentek i studentów,
  • budowaniu relacji w grupie.

Kiedy do nas się zgłosisz, zaprosimy Cię na spotkanie, byśmy mogli posłuchać o Twoich potrzebach, pomysłach, problemach. Oferujemy Ci pomoc metodyków, grafików, programistki, specjalistów od gier i grywalizacji, filmowców-montażystów. Masz do dyspozycji studio nagrań i sprzęty potrzebne do realizacji Twoich potrzeb dydaktycznych (np. tablet graficzny czy interaktywny ekran do nagrywania wykładów).

Z nami możesz m.in.:

• nagrać wideo-wykłady, zaproszenia do kursów lub podkasty w naszym studio nagrań nagrać przebieg ćwiczeń w swoim laboratorium wzbogacony o warstwę edukacyjną,
  • opracować działania integrujące grupę zajęciową, zarówno polskojęzyczną, jak i wielokulturową,
  • stworzyć i przygotować do druku podręcznik akademicki, a odważnym proponujemy opracowanie podręcznika nowej generacji (cyfrowy, interaktywny),
  • zaprojektować i wdrożyć grywalizację do swoich zajęć (w formie interaktywnej aplikacji dla studentek i studentów, zapewniamy Ci miejsce na serwerze CNE),
  • zaprojektować grę do swoich zajęć (gry poważne, gry planszowe, gry quizowe, pokój zagadek),
  • opracować scenariusz gry miejskiej dla swoich studentek i studentów,
  • wdrożyć storytelling do swojego przedmiotu,
  • wprowadzić odwrócone nauczanie (flipped education),
  • opracować inny sposób przekazywania wiedzy podczas wykładów niż gotowe slajdy (ryślografia, myślenie wizualne),
  • przeprowadzić badania efektywności stosowanych metod.

Szkolenia

Swoje kwalifikacje możesz podnosić w trybie pracy indywidualnej lub grupowej (wykłady i warsztaty w ofercie oraz zamawiane przez jednostki PG), zdalnie lub stacjonarnie w naszym laboratorium szkoleniowym lub w trybie e-learningowym.

Powiedz nam o swoich potrzebach, podziel się swoimi pomysłami, możesz zadzwonić, napisać maila lub wpaść do nas do Hydromechaniki (bud. 11), by porozmawiać przy dobrej kawie.

Zapraszamy do współpracy!

Nawigacja O nas