O nas | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Misja

Centrum Nowoczesnej Edukacji to przestrzeń, w której budujemy ekosystemy uczenia się w oparciu o metodykę nauczania. To laboratorium zwinnego poszukiwania rozwiązań wspierających proces efektywnej nauki w oparciu o wiedzę naukową.

Idea powstania nowej jednostki to początek procesu realizacji marzenia o wprowadzeniu zmiany w obszarze metodyki nauczania w Polsce. Naszym celem jest wspieranie nauczycieli w refleksyjnym projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się, zarówno w zakresie metodyki nauczania oraz obsługi narzędzi, jak i budowania wspólnoty nauczycieli akademickich i sposobów komunikacji.

W czym możemy Ci pomóc?

Nauczycielu, oferujemy Ci naszą pomoc między innymi w:

• projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się Twoich studentek i studentów,
  • organizowaniu efektywnej pracy w grupach,
  • kształtowaniu umiejętności krytycznego myślenia, samooceny, doboru strategii uczenia się, podnoszeniu kompetencji cyfrowych, międzykulturowych, myślenia projektowego Twoich studentek i studentów,
  • budowaniu relacji w grupie.

Kiedy do nas się zgłosisz, zaprosimy Cię na spotkanie, byśmy mogli posłuchać o Twoich potrzebach, pomysłach, problemach. Oferujemy Ci pomoc metodyków, grafików, programistki, specjalistów od gier i grywalizacji, filmowców-montażystów. Masz do dyspozycji studio nagrań i sprzęty potrzebne do realizacji Twoich potrzeb dydaktycznych (np. tablet graficzny czy interaktywny ekran do nagrywania wykładów).

Jeśli masz pomysł na innowacyjne zajęcia, zapraszamy Cię do złożenia wniosku w Konkursie Innowacji Dydaktycznych. Zobacz film z gali rozdania nagród w 1. edycji KID.

Z nami możesz m.in.:

• nagrać wideo-wykłady, zaproszenia do kursów lub podkasty w naszym studio nagrań nagrać przebieg ćwiczeń w swoim laboratorium wzbogacony o warstwę edukacyjną,
  • opracować działania integrujące grupę zajęciową, zarówno polskojęzyczną, jak i wielokulturową,
  • stworzyć i przygotować do druku podręcznik akademicki, a odważnym proponujemy opracowanie podręcznika nowej generacji (cyfrowy, interaktywny),
  • zaprojektować i wdrożyć grywalizację do swoich zajęć (w formie interaktywnej aplikacji dla studentek i studentów, zapewniamy Ci miejsce na serwerze CNE),
  • zaprojektować grę do swoich zajęć (gry poważne, gry planszowe, gry quizowe, pokój zagadek),
  • opracować scenariusz gry miejskiej lub symulacyjnej dla swoich studentek i studentów,
  • wdrożyć storytelling do swojego przedmiotu,
  • wprowadzić odwrócone nauczanie (flipped education),
  • opracować inny sposób przekazywania wiedzy podczas wykładów niż gotowe slajdy (ryślografia, myślenie wizualne),
  • przeprowadzić badania efektywności stosowanych metod.

Szkolenia

Swoje kwalifikacje możesz podnosić w trybie pracy indywidualnej lub grupowej (wykłady i warsztaty w ofercie oraz zamawiane przez jednostki PG), zdalnie lub stacjonarnie w naszym laboratorium szkoleniowym lub w trybie e-learningowym. Obejrzyj film z finału 1. edycji szkoleń "Dydaktyczne Piątki"

Powiedz nam o swoich potrzebach, podziel się swoimi pomysłami, możesz zadzwonić, napisać maila lub wpaść do nas do Hydromechaniki (bud. 11), by porozmawiać przy dobrej kawie.

Obejrzyj film podsumowujący pierwszy rok naszej działalności.

Zapraszamy do współpracy!

Nawigacja O nas