Misja | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Misja

Centrum Nowoczesnej Edukacji to przestrzeń, w której budujemy ekosystemy uczenia się w oparciu o metodykę nauczania, najnowszą wiedze neuronaukową i w uważności na potrzeby drugiego człowieka. To laboratorium zwinnego poszukiwania rozwiązań wspierających proces efektywnej nauki w oparciu o wiedzę naukową.

Idea powstania nowej jednostki to początek procesu realizacji marzenia o wprowadzeniu zmiany w edukacji w Polsce.

Naszym celem jest wspieranie nauczycieli w refleksyjnym projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się, zarówno w zakresie metodyki nauczania oraz obsługi narzędzi, jak i budowania wspólnoty nauczycieli akademickich i sposobów komunikacji oraz wspierania w tym procesie uczniów i studentów.

Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej zostało powołane 1 marca 2021 roku prze JM Rektora PG, profesora Krzysztofa Wildego.

Pierwszy rok CNE

W czym możemy Ci pomóc?

Nauczycielu, oferujemy Ci naszą pomoc między innymi w:

• projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się Twoich studentek i studentów i inspirowaniu do własnych poszukiwań,
  • organizowaniu efektywnej pracy w grupach i dobieraniu narzędzi wspierających rozwój młodych ludzi,
  • kształtowaniu umiejętności krytycznego myślenia, samooceny, doboru strategii uczenia się, podnoszeniu kompetencji cyfrowych, międzykulturowych, myślenia projektowego Twoich studentek i studentów,
  • budowaniu relacji w grupie, dbania o dobrostan osób uczących się.

Zapraszamy Cię na spotkanie, byśmy mogli posłuchać o Twoich potrzebach, pomysłach, wyzwaniach, z jakimi się mierzysz. Oferujemy Ci pomoc metodyków, projektantów graficznych, programistów, specjalistów ds. gier i grywalizacji, filmowców-montażystów.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA POTRZEB W ZAKRESIE METODYKI NAUCZANIA

Z nami możesz m.in.:

• nagrać wideo-wykłady, zaproszenia do kursów lub podkasty w naszym studio nagrań nagrać przebieg ćwiczeń w swoim laboratorium wzbogacony o warstwę edukacyjną,
  • opracować działania integrujące grupę zajęciową, zarówno polskojęzyczną, jak i wielokulturową,
  • stworzyć i przygotować do druku podręcznik akademicki, a odważnym proponujemy opracowanie podręcznika nowej generacji (cyfrowy, interaktywny),
  • zaprojektować i wdrożyć grywalizację do swoich zajęć (w formie interaktywnej aplikacji dla studentek i studentów, zapewniamy Ci miejsce na serwerze CNE),
  • zaprojektować grę do swoich zajęć (gry poważne, gry planszowe, gry quizowe, pokój zagadek),
  • opracować scenariusz gry miejskiej lub symulacyjnej dla swoich studentek i studentów,
  • przeprowadzić badania efektywności stosowanych metod.

Szkolenia dla nauczycieli

Swoje kwalifikacje możesz podnosić w trybie pracy indywidualnej lub grupowej (wykłady i warsztaty w ofercie oraz zamawiane przez jednostki PG), zdalnie lub stacjonarnie w naszym laboratorium szkoleniowym lub w trybie e-learningowym. Możesz brać udział w programach szkoleniowych w ramach programów:

Oferta szkoleń dla zespołów (wydział, centrum, katedra, instytut)

Zamów szkolenie dla swojej jednostki

A może dołączysz do wydarzeń i konferencji, które organizujemy?

Konkurs Innowacji Dydaktycznych

Jeśli masz pomysł na innowacyjne zajęcia, zapraszamy Cię do złożenia wniosku w kolejnej edycji Konkursie Innowacji Dydaktycznych.

Tak więc jeszcze raz zapytamy: w czym możemy Ci pomóc?:)

Powiedz nam o swoich potrzebach, podziel się swoimi pomysłami, możesz zadzwonić, napisać maila lub wpaść do nas do Hydromechaniki (bud. 11), by porozmawiać przy dobrej kawie, jak się z nami skontaktować, przeczytasz TUTAJ.

Zapraszamy do współpracy!