Łatfizna. Łatwa nauka fizyki | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Łatfizna. Łatwa nauka fizyki

Łatfizna. Łatwa nauka fizyki

W ramach programu wsparcia studentów pierwszych lat studiów w nauce rozwiązywania zadań z fizyki przeprowadziliśmy konsultacje, nakręciliśmy tutoriale video i nagraliśmy podcasty. Staraliśmy się uczyć studentów, jak radzić sobie z problemami, a nie tylko przekształcać wyrażenia algebraiczne.

Pracowaliśmy w interdyscyplinarnym zespole:

Doktoranci PG - prowadzili konsultacje, pisali scenariusze filmów i podcastów, występowali w roli narratorów i eksperymentatorów w tutorialach.

Nauczycielki akademickie PG - tworzyły koncepcję tutoriali i podcastów, konsultowały powstające w ramach projektu materiały, dbały o ich przystępność i jakość.

Zespół Centrum Nowoczesnej Edukacji PG - koordynował projekt, tworzył jego oprawę graficzną, nagrywał i montował tutoriale video.

Studenci mogli skorzystać z 40 konsultacji grupowych i indywidualnych, wcześniej zgłaszając zagadnienia, które sprawiają im trudność i problemy, w rozwiązaniu których potrzebują wsparcia. Otrzymali też dodatkową pomoc w okresie sesji egzaminacyjnych.

Próbujesz ogarnąć fizykę?

Tutoriale video i podcasty zostały przygotowane z myślą o studentach, którym zależy na możliwości łatwego znalezienia rozwiązania problemów, które napotkali w trakcie nauki fizyki i sposobu na szybkie zapoznanie z materiałem, który ułatwia nie tylko zapamiętanie, ale przede wszystkim zrozumienie treści.

 

 

Logotypy projektowe