Wypalenie zawodowe kadry akademickiej: fakty, mity i potrzeby. | 11.04.2025 | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-04-07

Wypalenie zawodowe kadry akademickiej: fakty, mity i potrzeby. | 11.04.2025

DP
Co - jako nauczycieli i nauczycielki akademickie w kontekście wypalenia zawodowego - powinno nas zaniepokoić?

Prowadząca: dr Iga Kaźmierczyk, Uczelnia Korczaka

Po czym poznać, że zaczynamy zbliżać się do granicy, za którą jest wypalenie zawodowe? Jakie zachowania, objawy fizyczne, emocjonalne i psychiczne świadczą o tym, że jesteśmy wypaleni? Jakie konsekwencje pracy niesie ze sobą wypalenie zawodowe? Co robić, kiedy czujemy, że ten problem nas dosięgnął? I najważniejsze - jak się przed wypaleniem chronić. 

LINK DO SPOTKANIA

Pedagożka, nauczycielka, działaczka edukacyjna, doktor pedagogiki, adiunkt na Uczelni Korczaka - Akademii Nauk Stosowanych. Badawczo zajmuje się kulturą pracy szkoły, tematyką wypalenia zawodowego nauczycieli, statusem nauczycieli.
Autorka książki „Nuda szkolna i jej oblicza”. Od 20 lat związana z sektorem edukacji i organizacjami społecznymi. Pracowała jako konsultantka do spraw wprowadzania zmian w instytucjach edukacyjnych oraz jako dyrektorka szkoły.
Liderka i współtwórczyni akcji społecznych w tym - kampanii “Wolna szkoła”, która zatrzymała zmiany ograniczające działania obywatelskie w szkołach. Czlonkini zespołu do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego przy Ministrze do Spraw Obywatelskich.
2 wyświetleń