SZARA STREFA AI - webinarium dla nauczycieli 5.09.2024, godz. 18.00 | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2024-08-30

SZARA STREFA AI - webinarium dla nauczycieli 5.09.2024, godz. 18.00

EDUxAI
Nasi uczniowie i studenci korzystają z narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji.

Robią to nie wiedząc, czy nauczyciel to akceptuje (zakładają, że nie, więc się nie ujawniają), nie umieją mądrze korzystać (etycznie i odpowiedzialnie). Jak nigdy wcześniej potrzebują przewodnika (Ciebie!) i jasnych, mądrych zasad.
Ale Ty też jeszcze nie jesteś pewien/pewna, jaki kierunek obrać, czy w ogóle wchodzić w ten obszar, nie masz opinii, brakuje Ci wiedzy, chcesz przeczekać, minie, to moda. Nie, nie minie. Problem nie zniknie. Naszym zadaniem jest go rozwiązać: pokazać zasady, jakie obowiązują na Twoich zajęciach w związku z narzędziami genAI.
Zróbmy to razem!

Profesor Joanna Mytnik (CNE PG) zaprasza nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych i rodziców na spotkanie, podczas którego zrobimy sobie namysł nad tym, że:

• potrzebujesz mieć zasady używania genAI w procesie edukacyjnym (bo pewnie Twoja szkoła lub uczelnia jeszcze takich zasad nie zbudowała) i zaimplementować je do pracy dydaktycznej - pokażę, jak to zrobiliśmy na Politechnice Gdańskiej,
  • nie ma dziś żadnego wiarygodnego narzędzia, które wykrywa pochodzenie genAI w tekście - pokażę, co jest i jak działa (technologicznie jest to jeszcze niemożliwe),
  • nie ma sensu zakazywanie używania narzędzi genAI (to gra w policjantów i złodziei i nie da efektu, na który liczysz, wręcz przeciwnie)
  • naszym zadaniem jest uwrażliwiać uczniów i studentów na outsourcing myślenia (gdy używają genAI), skupimy się zwłaszcza na problemie prac pisemnych.

CZWARTEK 5 września 2024 r., godz. 18.00, przy herbacie, online, będzie przestrzeń do dyskusji, pytań i wspólnych poszukiwań.
W ten sposób wypełnimy lukę czasową przed startem 5. edycji Poniedziałków na Politechnice i Dydaktycznych Piątków, bo temat nie może czekać do października.
Nagrywamy, jak zawsze,nagranie będzie dostępne na kanale yt Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Link do spotkania na MSTeams

To pierwsze spotkanie w temacie EDUxAI w tym roku szkolnym/akademickim, przed nami kolejne, bo wątków, nad którymi trzeba sobie zrobić namysł, jest wiele. Zaczynamy jednak od zasad.

Do zobaczenia w czwartek 5 września online!