Data dodania: 2024-08-30
SZARA STREFA AI - webinarium dla nauczycieli 5.09.2024, godz. 18.00
Robią to nie wiedząc, czy nauczyciel to akceptuje (zakładają, że nie, więc się nie ujawniają), nie umieją mądrze korzystać (etycznie i odpowiedzialnie). Jak nigdy wcześniej potrzebują przewodnika (Ciebie!) i jasnych, mądrych zasad.
Ale Ty też jeszcze nie jesteś pewien/pewna, jaki kierunek obrać, czy w ogóle wchodzić w ten obszar, nie masz opinii, brakuje Ci wiedzy, chcesz przeczekać, minie, to moda. Nie, nie minie. Problem nie zniknie. Naszym zadaniem jest go rozwiązać: pokazać zasady, jakie obowiązują na Twoich zajęciach w związku z narzędziami genAI.
Zróbmy to razem!
Profesor Joanna Mytnik (CNE PG) zaprasza nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych i rodziców na spotkanie, podczas którego zrobimy sobie namysł nad tym, że:
- potrzebujesz mieć zasady używania genAI w procesie edukacyjnym (bo pewnie Twoja szkoła lub uczelnia jeszcze takich zasad nie zbudowała) i zaimplementować je do pracy dydaktycznej - pokażę, jak to zrobiliśmy na Politechnice Gdańskiej,
- nie ma dziś żadnego wiarygodnego narzędzia, które wykrywa pochodzenie genAI w tekście - pokażę, co jest i jak działa (technologicznie jest to jeszcze niemożliwe),
- nie ma sensu zakazywanie używania narzędzi genAI (to gra w policjantów i złodziei i nie da efektu, na który liczysz, wręcz przeciwnie)
- naszym zadaniem jest uwrażliwiać uczniów i studentów na outsourcing myślenia (gdy używają genAI), skupimy się zwłaszcza na problemie prac pisemnych.
CZWARTEK 5 września 2024 r., godz. 18.00, przy herbacie, online, będzie przestrzeń do dyskusji, pytań i wspólnych poszukiwań.
W ten sposób wypełnimy lukę czasową przed startem 5. edycji Poniedziałków na Politechnice i Dydaktycznych Piątków, bo temat nie może czekać do października.
Nagrywamy, jak zawsze,nagranie będzie dostępne na kanale yt Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.
Link do spotkania na MSTeams
To pierwsze spotkanie w temacie EDUxAI w tym roku szkolnym/akademickim, przed nami kolejne, bo wątków, nad którymi trzeba sobie zrobić namysł, jest wiele. Zaczynamy jednak od zasad.
Do zobaczenia w czwartek 5 września online!