Zakończenie 1. edycji szkoleń „Dydaktyczne Piątki” | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2021-08-18

Zakończenie 1. edycji szkoleń „Dydaktyczne Piątki”

Dydaktyczne Piątki – podsumowanie 1. edycji szkoleń dla nauczycieli akademickich Politechniki Gdańskiej

Za nami osiem miesięcy spotkań, 275 aktywnych uczestników, 34 tematy, 58 godzin szkoleń metodycznych, 32 godziny warsztatów i 12 godzin szkoleń z obsługi platformy eNauczanie.

W piątek, 18 czerwca w budynku Hydromechaniki, odbył się finał pierwszej edycji programu szkoleń metodycznych dla nauczycieli Politechniki Gdańskiej „Dydaktyczne Piątki”, prowadzonego przez Centrum Nowoczesnej Edukacji PG.

Film z wydarzenia

Podczas 1. edycji zrealizowano 34 tematy, w tym m.in.: praca zespołowa, neurobiologia uczenia (się), interaktywny wykład, gamifikacja, storytelling, pokoje zagadek, pronunciation workshop, praca z grupą wielokulturową czy dobrostan wykładowcy. Najwięcej uczestników szkoleń pochodziło z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Zobacz listę tematów 2020/21

W „Finałowym Piątku” 30 najaktywniejszych nauczycieli akademickich, podzielonych na 6 zespołów, wzięło udział w grze terenowej połączonej z quizem historycznym „PG w liczbach” oraz w zespołowych zmaganiach metodycznych. Wyłoniony został zwycięski zespół finału, a efekty zmagań metodycznych wszystkich zespołów zostały zaprezentowane podczas sesji plakatowej. Podczas finału odbyła się także prapremiera filmu edukacyjnego dla studentów „SIENA. Skarb średniowiecza”, realizowanego przez zespół CNE we współpracy z dr inż. arch. Małgorzatą Kostrzewską z Wydziału Architektury – produkcja powstała w ramach projektu POWER 3.5 jako jeden z przykładów zasobów cyfrowych tworzonych na potrzeby podręcznika nowej generacji. Ponadto przyznano pierwszą nagrodę specjalną: „Tytuł Przyjaciela CNE”, którą otrzymała dr Barbara Wikieł, prof. PG, dyrektor Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość PG.

Więcej o 2. edycji programu "Dydaktyczne Piątki"