Konkurs Innowacji Dydaktycznych | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2021-09-16

Konkurs Innowacji Dydaktycznych

KID
Lista rankingowa grantów wstępnie przyjętych do realizacji ogłoszona zostanie najpóźniej do dnia 30 listopada 2021 r.

Konkurs Innowacji Dydaktycznych (KID) dedykowany jest pracownikom dydaktycznym i badawczo-dydaktycznym Politechniki Gdańskiej. To nowy rodzaj grantów dydaktycznych przyznawanych co roku, w roku akademickim 2021/2022 realizowana jest pierwsza edycja konkursu.

Celem konkursu jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, które wzbogacą dorobek dydaktyczny uczelni i przyczynią się do dalszego jej rozwoju (takich jak nowe elementy związane z efektywnością procesu dydaktycznego, elastyczne ścieżki kształcenia, zajęcia eksperymentalne, interdyscyplinarne, próbne wdrożenia i pilotażowe zastosowania nowych metod i form uczenia się w ramach oferty kształcenia Politechniki Gdańskiej).

Budżet i warunki realizacji grantu

• Wysokość grantu w Konkursie Innowacji Dydaktycznych wynosi od 1000 zł do 20 000 zł (całkowita kwota finansowania 1. edycji to 200 000 zł).
  • W przypadku przyznania niższej kwoty niż ta, o którą ubiegał się wnioskodawca, uruchomienie funduszy nastąpi po przedstawieniu uaktualnionego kosztorysu.
  • Wnioski o przyznanie grantu mogą być składane przez pracowników dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych Politechniki Gdańskiej.
  • Projekt powinien zostać wdrożony najpóźniej do końca roku akademickiego 2022/2023.
  • Po zakończeniu realizacji projektu kierownik grantu składa prorektorowi właściwemu ds. kształcenia sprawozdanie merytoryczne oraz sprawozdanie finansowe (w terminie 30 dni roboczych od daty zakończenia realizacji grantu).

Regulamin KID oraz wzór wniosku o przyznanie grantu stanowią załączniki do Zarządzenia Rektora PG nr 51/2021 z 29 lipca 2021 r.

Jak aplikować?

Wniosek należy przygotować wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu KID. Do wniosku należy dołączyć:

• opis projektu (maks. 4000 znaków ze spacjami)
  • kosztorys i harmonogram wydatków
  • porozumienie z partnerami projektu (jeśli dotyczy)

Jakie innowacje można zaplanować w projekcie?

Podstawowym kryterium oceny projektu jest innowacyjność rozumiana jako oryginalność i nowatorstwo proponowanych rozwiązań dydaktycznych.

Szczegółowe kryteria oceniania wniosku w kategorii innowacyjności:

• nowy element oferty dydaktycznej,
  • unikalność w skali uczelni,
  • zasięg innowacji,
  • dostępność innowacji,
  • trwałość innowacji.

Kryteria dodatkowe przy ocenie wniosku:

• tworzenie interdyscyplinarnych programów nauczania, programów nauczania związanych z kształceniem na odległość i uczeniem się przez całe życie (Life Long Learning),
  • wykorzystywanie e-learningu i blended learningu oraz nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT),
  • powiązanie z prowadzeniem zajęć w językach obcych,
  • uwzględnianie działań włączających studentów zagranicznych i przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu.

Wykluczeniu z konkursu podlegają wnioski o charakterze komercyjnym oraz uwzględniające w kosztorysie wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dydaktycznych ujętych w pensum dydaktycznym lub regularnych konsultacji dydaktycznych, a także obejmujące wydatki związane z działalnością naukową wnioskodawcy finansowaną z innych źródeł

Jakie są koszty kwalifikowane?

• wynagrodzenie,
  • usługi zewnętrzne,
  • koszty delegacji krajowych i zagranicznych,
  • zakup materiałów potrzebnych do wdrożenia projektu.