Neuronauki 2: wdzięcznośc, medytacja, kontakt z naturą. Co mówią wyniki badań? | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2024-05-07

Neuronauki 2: wdzięcznośc, medytacja, kontakt z naturą. Co mówią wyniki badań?

pon
Jak wdzięczność, medytacja i kontakt z naturą zmieniają mózg? Najnowsze wyniki badań neuronaukowych.

Co o praktykowaniu wdzięczności mówią badania neuronaukowe? Jak medytacja i oddech wpływają na zdrowie psychiczne i fizyczne oraz możliwości uczenia się? Jaką moc ma self-talk? Dlaczego Amelia Shepherd z „Grey’s anatomy” stawała w pozie zwycięzcy? Jaka emocja jest najgroźniejsza dla zdrowia? Jak kontakt z naturą wpływa na poczucie własnej wartości? Jak wybór lasu zamiast łąki wpływa na zdrowie psychiczne? I czy grzebanie w ziemi uwalnia produkcję serotoniny?

Zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, doktorantów, studentów, uczniów, rodziców oraz każdą zainteresowaną osobę.

Prowadzenie: Joanna Mytnik (Centrum Nowoczesnej Edukacji)

Link do spotkania

Nagrania z poprzednich szkoleń