27 kwietnia: FRIS w dydaktyce. Praktycznie (całodzienne warsztaty). | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2023-02-26

27 kwietnia: FRIS w dydaktyce. Praktycznie (całodzienne warsztaty).

szkolenia
FRIS® to badanie psychometryczne pozwalające ustalić nasz styl myślenia i działania.

Metoda FRIS to wiedza dotycząca tego, jak nasza różnorodność poznawcza wpływa na pracę zespołową oraz czas i sposób reakcji. Podczas spotkania poznamy czym są style myślenia i działania oraz jak je rozpoznawać i obsługiwać.

Podyskutujemy również o wynikach badań nauczycieli i tego, jak ich styl myślenia wpływa na oczekiwania względem uczniów sprawdzając, czy to także nas dotyczy.

Prowadząca: dr Joanna Czerska (Wydział zarządzania i Ekonomii, Fundacja Lean Education).

27 kwietnia 2023 r., godz. 9.00-16.00, sala 205 w gmachu głównym PG. Zapisy: formularz zgłoszenia (będzie aktywny wkrótce).

CEL WARSZTATÓW:

• Zrozumienie różnic percepcji wynikających ze stylów poznawczych z wykorzystaniem FRIS®
  • Opracowanie koncepcji zajęć ze studentami dostosowanych do potrzeb wszystkich stylów myślenia.

PROGRAM WARSZTATÓW

Część 1: Wprowadzenie. Krótka powtórka Dydaktycznego piątku

• Style poznawcze, a osobowość.
  • Style myślenia i działania FRIS®
  • Jak rozpoznawać style myślenia?
  • Autodiagnoza stylu myślenia

Część 2: Poznajemy nasz potencjał

• Style działania FRIS®
  • Skale FRIS®. Poznajemy nasz styl działania.
  • Nasz zespół na skalach potencjału.
  • Odkrywamy karty. Wyniki badania FRIS.
  • Proces FRIS® a nasz wspólny potencjał. Budujemy idealny zespół.

Część 3: Tworzymy rozwiązania dla naszych studentów

• Style myślenia a potrzeby w procesie uczenia się.
  • Tworzymy materiały do zajęć: 4 style myślenia na jednym wykładzie
  • Tworzymy materiały do zajęć: 4 style myślenia na jednych ćwiczeniach

Więcej informacji w karcie szkolenia (podlinkujemy ją tutaj wkrótce).

Przed warsztatami można wykonać własne badanie FRIS (podczas warsztatów następuje analiza indywidualna stylu myślenia i działania, badanie polega na wypełnieniu formularza online), jeśli chciał(a)byś wykonać takie badanie, skontaktuj się z prowadzącą szklenie: joanna.czerska@pg.edu.pl. Wykonanie badania nie jest konieczne do uczestniczenia w szkoleniu.