30.01: Jak sztuczna inteligencja zmieni(a) sposób nauczania? | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-01-13

30.01: Jak sztuczna inteligencja zmieni(a) sposób nauczania?

ponnapol
Czy my, nauczyciele, wiemy, jakie możliwości stoją dziś przed nami i naszymi uczniami?

Uczące się modele językowe (LLMs) zmieniają właśnie nasz sposób myślenia o celach edukacyjnych. Wypuszczony półtora miesiąca temu "inteligentny" chatbot (chatGPT) rozmawia z naszymi uczniami i studentami dając im odpowiedź na każde pytanie i rozwiązuje każdy problem. AI w edukacji to szanse i zagrożenia.

Potrzebujemy debaty społecznej na temat tego, jak chcemy sobie poradzić z nowymi możliwościami, które oferuje dziś sztuczna inteligencja. Porozmawiajmy o tym, co już dziś jest możliwe, jak AI zmieni(a) cele edukacji, jak przygotować studentów do rozsądnego korzystania z nowych możliwości. 

Zapraszamy do rozejrzenia się, jak właśnie zmienił się świat (opowiemy, co AI dziś potrafi w kontekście edukacji, potestujemy chatbotGPT) i do dyskusji.

Moderacja spotkania: Joanna Mytnik (Centrum Nowoczesnej Edukacji)


Zapraszamy w piątek 30 stycznia 2023 r., 18.00-19.30, online. "Poniedziałki na Politechnice" to otwarty program szkoleń dla nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych. Tu znajdziesz informacje, jak dołączyć do spotkania.

36 wyświetleń