11.01: Otwarte warsztaty „Kompetencje cyfrowe dydaktyków”. Szkolenie certyfikowane. | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-29

11.01: Otwarte warsztaty „Kompetencje cyfrowe dydaktyków”. Szkolenie certyfikowane.

szkolenia
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty certyfikowane prowadzone przez metodyczki z Centrum e-Learningu AGH w Krakowie 11 stycznia 2023 r.!  Szkolenie jest otwarte dla nauczycieli akademickich i doktorantów wszystkich uczelni.

Organizatorzy:
Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej i Centrum E-learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Adresat: 

nauczyciele akademiccy i doktoranci wszystkich uczelni.

Czas i miejsce:

11 stycznia 2023 r. (środa), godz. 9:00-12:00 (4 godziny akad.). Politechnika Gdańska, budynek Hydromechaniki, obok gmachu głównego (nr 11), parter, wejście przez sklepik PG.


Cel:

  • Dyskusja nad listą niezbędnych kompetencji cyfrowych nauczyciela akademickiego.
  • Zdefiniowanie listy dobrych praktyk w obszarze nauczania zdalnego.
  • Wypracowanie profilu kompetencji nauczyciela akademickiego.
     

Kim jest nauczyciel akademicki XXI wieku? To z pozoru filozoficzne pytanie dotyczy także aspektu bardzo praktycznego - kompetencji. A te na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat uległy znacznej zmianie - bo zmienił się też świat, w którym żyjemy, kanały, którymi się komunikujemy, profesje, które wykonujemy. Wszechobecna technologia nadała nowy wymiar wszystkim naszym dotychczasowym działaniom - także nauczaniu.

Jakich kompetencji potrzeba nauczycielom akademickim, by budować rozwijające i skuteczne doświadczenia edukacyjne dla studentów w świecie przesiąkniętym technologią? Czy to czas na rewolucję w podejściu do rozwijania warsztatu dydaktycznego?

Podczas warsztatów będziemy dyskutować o kompetencjach nauczycieli akademickich, ze szczególnym naciskiem na kompetencje cyfrowe. Zajrzymy do doświadczeń z uczenia w pandemii, szukając dobrych praktyk. Popracujemy następnie nad kluczowymi wyzwaniami, aby następnie wypracować profil kompetencyjny osoby gotowej na ten zmienny czas.

Prowadzące:
Kamila Gandecka
, Centrum e-Learningu AGH, dydaktyką akademicką zajmuje się od 15 lat, w Centrum e-Learningu AGH prowadzim.in. kursy online i szkolenia, które wspierają rozwój dydaktyczny akademików. W procesie uczenia ważna jest dla niej relacja, uważność i dobra komunikacja. Jest entuzjastką tutoringu i mentoringu.


Paula Al-Hmiedat, Centrum e-Learningu AGH, trenerka akademicka, projektantka kursów i szkoleń online. Specjalizuje się w dziedzinie kompetencji cyfrowych, nieustannie szukając sposobów na to, jak wspierać ich rozwój i budować ich świadomość.

Forma i metody pracy:

  • warsztaty
  • praca w grupach
  • burza mózgów

ZAPISZ SIĘ


Kontakt: cne@pg.edu.pl, 58 348 67 30

256 wyświetleń