Warsztat nauczyciela: aplikacje i strony, które podnoszą zaangażowanie w proces uczenia się | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-10-23

ponnapol
W Halloween (31 października 2022 r.) o 18.00 zapraszamy do naszego koszyka z cukierkami i aplikacjami, dzięki którym zaprojektujemy i  przeprowadzimy angażujące zajęcia, które wciągają nauczycieli, uczniów i studentów. A więc wspierają tworzenie pamięci, ponieważ gwarantują emocje, relacje, wyzwania, zagadki, niespodzianki, zatem lepiej być nie może!

Link do spotkanie online (MSTeams): https://link.pg.edu.pl/PoniedziałkinaPolitechnice2022-2023

Zrobimy szybki przegląd 30 darmowych aplikacji i stron oraz testy wybranych darmowych narzędzi przydatnych w pracy nauczyciela jako projektującego, jak i prowadzącego zajęcia.

LISTA NA HALLOWEEN:

• quizy, chmury wyrazowe, skala, badania preferencji, sesje Q&A, interaktywna prezentacja w telefonie uczniów i studentów
  • porównanie darmowych wersjI aplikacji do quizów interaktywnych
  • aplikacja do cichych quizów (bez udziału nauczyciela)
  • fiszki, systemy powtórkowe
  • programy do tworzenia zasobów graficznych, prezentacji, infografik
  • interaktywne obrazy, mapy, pokoje zagadek
  • turnieje wiedzy
  • bazy darmowych zdjęć, ikon, filmów, fontów, muzyki
  • aplikacje do usuwania tła ze zdjęć i filmów
  • projektowanie logotypów, znaków
  • generatory głosów
  • darmowe programy do edycji zdjęć i filmów
  • tworzenie stron www
  • praca zespołowa na tablicach
  • organizacja pracy w projekcie (etapy)
  • ankiety, głosowanie
  • scenario-based learning
  • generator kodów QR
  • platformy oferujące kursy certyfikowane online.

ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI WSZYSTKICH ETAPÓW EDUKACYJNYCH!