Innowacyjność w nauczaniu oczami studentów | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-13

Innowacyjność w nauczaniu oczami studentów

szkolenia
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu "Dydaktyczne Piątki" 28 października 2022 r. o godz. 13.15. Szkolenie prowadzą: inż. Natalia Dynderz, Dorota Nagórska (Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej).

Jako studenci uczelni badawczej chcemy być otwarci na nowinki technologiczne czy naukowe. Jednak dobre przygotowanie się na ich odbiór i stosowanie wymaga rozwoju i podnoszenia jakości kształcenia. Dzięki temu będziemy mogli w jak najlepszy sposób przygotowywać się do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu społeczno-gospodarczym. Rok 2020 nauczył nas, że nie musimy się uczyć tylko w sposób tradycyjny, jaki znaliśmy wcześniej. Zajęcia, w których uczestniczymy, można uatrakcyjniać poprzez wykorzystanie metod kształcenia na odległość. Należy jednak pamiętać, że wymaga to indywidualnego podejścia w zależności od kierunku studiów i specjalizacji. Zupełnie inne potrzeby odnośnie organizacji zajęć i sposobu ich prowadzenia mogą mieć np. studenci budownictwa, a inne – studenci inżynierii materiałowej. W związku z tym niezwykle ważne jest wsłuchanie się w głos studentów, aby dobrze poznać ich potrzeby w tym zakresie. 

W trakcie wystąpienia będziemy chciały omówić i zaproponować kilka rozwiązań, które warto wprowadzić do procesu kształcenia studentów.

16 wyświetleń