8. ogólnopolska konferencja "e-Technologie w Kształceniu Inżynierów" | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-05-02

8. ogólnopolska konferencja "e-Technologie w Kształceniu Inżynierów"

etee
27-28 września 2022 r. zapraszamy do Gdańska!

Konferencja eTEE, współorganizowana przez Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, służy popularyzacji wykorzystania Internetu, najnowszych technologii, e-learningu w edukacji inżynierskiej oraz upowszechnianiu dobrych praktyk w tym zakresie. Edycja 2022 odbędzie się stacjonarnie w Gdańsku.

Adresatami Konferencji są m.in.:

• wykładowcy akademiccy wykorzystujący lub planujący wykorzystanie e-technologii i nowych technologii w edukacji,
  • nauczyciele szkół ponadpodstawowych zainteresowani zastosowaniem nowoczesnych technologii w edukacji,
  • osoby mające doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu kursów e-learningowych oraz wszyscy zainteresowani tym rodzajem kształcenia,
  • firmy tworzące i wykorzystujące najnowsze technologie mające zastosowanie w edukacji oraz zajmujące się prowadzeniem szkoleń,
  • specjaliści produkujący narzędzia do edukacji online oraz rozwiązania o charakterze mobilnym,
  • studenci i doktoranci zainteresowani wykorzystywaniem e-technologii w celu wzbogacenia swojego kształcenia,
  • administratorzy platform nauczania na odległość,
  • każda zainteresowana osoba.

PLAKATY - NABÓR TRWA!

Nabór do sesji wystąpień ustnych INSPIRACJE został już zamknięty. Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia propozycji plakatów, termin zgłoszeń upływa 15 lipca 2022 r., zakładka na stronie konferencji "Zgłaszanie abstraktów".

Sesja plakatowa to wystawa plakatów w trybie ciągłym w czasie trwania konferencji. Każdy autor plakatu otrzyma zaświadczenie o udziale w konferencji z plakatem. Przed wydarzeniem zostanie wydana książka abstraktów, gdzie znajdą się opisy wszystkich wystapień ustnych i plakatowych uczestników konferencji. Konferencja eTEE to przestrzeń, w której każdy autor plakatu może podzielić się swoim doświadczeniem, pomysłem na wykorzystanie nowych technologii, Internetu, platform do nauki w formie zdalnej, doświadczeniem we wdrażaniu VR, AR do dydaktyki akademickiej. Tematami plakatów mogą być między innymi:

• kursy (hybrydowe i e-learningowe),
  • wybrane roziwązania zastosowane w tych kursach,
  • e-podręczniki,
  • multimedialne zasoby dla studentów,
  • tutoriale,
  • gry,
  • pokoje zagadek online,
  • systemy motywacyjne wdrażane z wykorzystaniem Internetu,
  • modele pracy zespołowej/projektowej realizowane ze wsparciem narzędzi cyfrowych,
  • aplikacje webowe,
  • strony, dzięki którym studenci mogą pracować także online,
  • wszelkie inne metody i narzędzia, które wykorzystywane są w pracy ze studentami,
  • ...

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ

Wirtualna rzeczywistość coraz częściej znajduje zastosowanie w dydaktyce akademickiej, a możliwości jej wykorzystania wydają się nieograniczone. Dlatego jednym z tematów specjalnych, któremu poświęcimy 2 wykłady specjalne, kilka wystąpień w sesjach INSPIRACJE oraz stoisko VR z headsetami, są wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, niezwykle szybko rozwijający się świat metaversum. Przewidujemy możliwość testowania technologii VR podczas konferencji. Tym bardziej zachęcamy do zgłaszania również tematów z zakresu VR/AR.

Terminy zgłoszeń uczestnictwa w Konferencji:

• I termin: 15 lipca 2022 r. (opłata 330 zł)
  • II termin: 20 września 2022 r. (opłata 400 zł)

Program konferencji na stronie: www.pg.edu.pl/etee

Każda osoba zgłaszająca wystąpienie ustne lub plakat powinna również dokonać rejestracji na konferencję (zakładka "Rejestracja").

Podczas konferencji będzie można wziąć udział w dwudniowej grze networkingowej i wspaniale się bawić podczas kolacji!

Konferencja eTEE to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy. Do zobaczenia we wrześniu w Gdańsku!