Nawyki studentów Politechniki Gdańskiej w uczeniu się – raport z badania. | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-04-24

Nawyki studentów Politechniki Gdańskiej w uczeniu się – raport z badania.

dydPt
Ponad 76 % studentów biorących udział w badaniu ma problemy z systematycznym uczeniem się, a ponad 88 % wyraża chęć pracy systematycznej.

6 maja 2022 r.: online (MSTeams).

Prowadząca: dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG (Centrum Nowoczesnej Edukacji).

W okresie listopad 2021-luty 2022 zostało przeprowadzone badanie ankietowe studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej w zakresie ich nawyków w uczeniu się. Badanie zostało zaprojektowane przez zespół: dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG (dyrektorka CNE, metodyka nauczania), mgr Olga Ludyga (metodyka nauczania, CNE), mgr Radosław Wesołowski (projektowanie użyteczności i estetyki platformy, wykorzystanie nowych technologii w edukacji, CNE) oraz mgr Tatiana Ilczyszyn (specjalistka ds. optymalizacji procesów, DZJ). W badanu wzięło udział 1318 studentów, którzy odpowiedzieli na 26 pytań (plus 4 definiujące strukturę grupy i jedno otwarte).

Do zobaczenia w piątek 6 maja 2022 r. o 13.15 online (" Dydaktyczne Piątki")