Kolos z Algebronu, czyli zgamifikowana algebra liniowa na WETI | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-03-13

Kolos z Algebronu, czyli zgamifikowana algebra liniowa na WETI

dydPt
Studenci 1. roku WETI w semestrze zimowym mieli okazję przetestować prototyp aplikacji wspierającej systematyczną pracę w ramach przedmiotu algebra liniowa.

Studenci jako Poszukiwacze podjęli próbę wydostania się z Podziemi Algebronu. Aby wydostać się z podziemi (być zwolnionym z kolokwium zaliczeniowego) musieli zebrać cztery części amuletu, których strzegły monstra (sprawdziany z 4 działów). Skompletowany amulet dawał moc bycia niewidzialnym i chronił przed starciem z Kolosem z Algebronu (kolokwium). Aby tego dokonać, musieli trenować swoją zręczność podczas treningów magicznych i siłowych (rozwiązywanie zadań), co gwarantowało im bezszelestne przejście obok Kolosa i wydostanie się z Podziemi. Za treningi otrzymywali monety, które mogli wykorzystać na zakupy magicznych atrybutów w kramie, w tym eliksiru uzdrawiającego (możliwość poprawy jednego ze sprawdzianów).

Centrum Nowoczesnej Edukacji zaprasza na kolejne spotkanie w ramach programu otwartych szkoleń metodycznych ma Politechnice Gdańskiej "Dydaktyczne Piątki". Spotykamy się w każdy piątek o godz. 13.15 na MSTeams.

Najbliższe szkolenie: 18 marca 2022 r., godz. 13.15-15.00.

Prowadząca: dr Barbara Wikieł, prof. uczelni (dyrektorka Centrum Matematyki) oraz Agnieszka Gosk (programistka i pomysłodawczyni fabuły, Centrum Nowoczesnej Edukacji).

Link do spotkania