Prosty przepis na multimedialny podręcznik | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-01-30

Prosty przepis na multimedialny podręcznik

grafika-logotyp wydarzenia
Jak tworzyć profesjonalnie wyglądające podręczniki, a także prosty sposób linkować treści multimedialne w pliku pdf? Centrum Nowoczesnej Edukacji zaprasza na kolejne szkolenie w ramach programu wsparcia metodycznego dla nauczycieli Politechniki Gdańskiej "Dydaktyczne Piątki".

Autorka chciałaby się podzielić swoimi doświadczeniami w tworzeniu multimedialnych materiałów e-learningowych. Przedstawi bibliotekę lateX-a Tcolorbox, dzięki której można tworzyć profesjonalnie wyglądające podręczniki, a także prosty sposób na linkowanie treści multimedialnych w pliku pdf. Najważniejszy jest sposób organizowania treści podręcznika. Opowie o generalizacji i różnicowaniu treści, metodzie małych kroków, podpowiedziach i łańcuchach zachowań w rozwiązywaniu problemów. Na zakończenie flipped classroom: czyli jak wykorzystać gotowe materiały elearningowe do zajęć stacjonarnych.

Projektantka szkolenia i prowadząca: dr inż. Klaudia Wrzask, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

4 lutego 2022 r. (piątek) o godz. 13.00.

Link do webinaru