Jak się uczyć efektywnie? Interaktywny webinar dla studentów i uczniów | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-01-03

Jak się uczyć efektywnie? Interaktywny webinar dla studentów i uczniów

Grafika-logotyp wydarzenia
W poniedziałek 24 stycznia 2022 r. o godz. 18.00 zapraszamy ponownie studentów i uczniów na nieakademicki wykład o podstawach efektywnego uczenia się oparty o wiedzę neurobiologiczną.

Szkolenie w formie interaktywnego, angażującego 90-minutowego webinaru prowadzone jest w ramach programu otwartych bezpłatnych szkoleń z metodyki nauczania "Poniedziałki na Politechnice".

Projektantka szkolenia i prowadząca: dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Zagadnienia poruszane podczas wykładu:

• Neurobiologiczne podstawy procesu uczenia się, warunki, w jakich zachodzi tworzenie trwałych śladów pamięciowych.
  • Nieskuteczne metody uczenia się.
  • Dwa tryby uczenia się.
  • Efektywne rozłożenie procesu nauki w czasie.
  • Odpoczynek, nuda, sen, drzemka, aktywność fizyczna jako kluczowe elementy procesu tworzenia pamięci.
  • Techniki wspomagające koncentrację, utrwalanie wiedzy.
  • Proces czy efekt? Mózgowy układ nagrody.
  • Prokrastynacja – neurobiologiczne podłoże, sposoby zmiany nawyku.
  • Planowanie pracy, listy zadań dzienne i tygodniowe.

Formularz zapisów

Link do webinaru zostanie wysłany w przeddzień szkolenia na podany w formularzu adres mailowy.

Zapraszamy serdecznie!