Nauczać czy projektować przestrzeń uczenia się? (29 listopada 2021) | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2021-11-27

Nauczać czy projektować przestrzeń uczenia się? (29 listopada 2021)

Grafika-logotyp wydarzenia
Zmiana roli wykładowcy w zmieniającym się świecie.

Bezpłatny webinar dla nauczycieli.

Na uczelnie i do szkół dotarli studenci i uczniowie pokolenia, dla którego technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy. Tym razem zrobimy namysł nad tym, czy praktykowana od 1000 lat metoda 90-minutowej próby przekazania wiedzy - w dobie dostępu do niej przez choćby sięgnięcie do kieszeni, w której jest smartfon - ma nadal sens? A może warto wprowadzić jakieś zmiany w sposobie prowadzenia wykładów? Czy metoda w ogóle działa? Co sądzą o niej studenci? Czy lubią aktywną prace podczas wykładów? I jak to się przekłada na wyniki? Rozważania oparte o wyniki badań naukowych nad active learning (zaskakujące!). Jak prostymi sposobami sprawić, by wykład stał się interaktywną przestrzenią do uczenia się naszych studentów?

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Projektantka szkolenia i prowadzaca: dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG, dyrektor Centrum Nowoczesnej edukacji PG

Dołącz do wydarzenia