Nowa jednostka na Politechnice Gdańskiej | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2021-08-19

Nowa jednostka na Politechnice Gdańskiej

CNE
Idea powstania Centrum Nowoczesnej Edukacji to początek procesu realizacji marzenia o wprowadzeniu zmiany w obszarze metodyki nauczania w Polsce.

Misja

Centrum Nowoczesnej Edukacji to przestrzeń, w której budujemy ekosystemy uczenia się w oparciu o metodykę nauczania. To laboratorium zwinnego poszukiwania rozwiązań wspierających proces efektywnej nauki w oparciu o wiedzę naukową.

Naszym celem jest wspieranie nauczycieli w refleksyjnym projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się, zarówno w zakresie metodyki nauczania oraz obsługi narzędzi, jak i budowania wspólnoty nauczycieli akademickich i sposobów komunikacji.

W czym możemy Ci pomóc?

Nauczycielu, oferujemy Ci naszą pomoc między innymi w:

• projektowaniu środowiska aktywnego uczenia się Twoich studentek i studentów,
  • organizowaniu efektywnej pracy w grupach,
  • kształtowaniu umiejętności krytycznego myślenia, samooceny, doboru strategii uczenia się, podnoszeniu kompetencji cyfrowych, międzykulturowych, myślenia projektowego Twoich studentek i studentów,
  • budowaniu relacji w grupie.

Kiedy do nas się zgłosisz, zaprosimy Cię na spotkanie, byśmy mogli posłuchać o Twoich potrzebach, pomysłach, problemach. Oferujemy Ci pomoc metodyków, grafików, programistki, specjalistów od gier i grywalizacji, filmowców-montażystów. Masz do dyspozycji studio nagrań i sprzęty potrzebne do realizacji Twoich potrzeb dydaktycznych (np. tablet graficzny czy interaktywny ekran do nagrywania wykładów).

Powiedz nam o swoich potrzebach, podziel się swoimi pomysłami, możesz zadzwonić, napisać maila lub wpaść do nas do Hydromechaniki (bud. 11), by porozmawiać przy dobrej kawie.

Zapraszamy do współpracy!

130 wyświetleń