Jak się uczyć efektywnie? Interaktywny webinar dla studentów i uczniów | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Data dodania: 2022-01-30

Jak się uczyć efektywnie? Interaktywny webinar dla studentów i uczniów

grafika-logotyp wydarzenia
W ramach Dni Otwartych na Politechnice Gdańskiej, 21 i 22 marca 2022 r. zapraszamy studentów i uczniów na angażujący nieakademicki wykład o podstawach efektywnego uczenia się oparty o wiedzę neurobiologiczną.

21 marca 2022 r. (poniedziałek), godz. 11.00-12.30 - stacjonarny wykład interaktywny (decyduje kolejność zgłoszeń) LINK DO FORMULARZA ZAPISÓW (sala kreatywna w budynku Hydromechaniki (nr 11 na mapie kampusu)

22 marca 2022 r. (wtorek), godz. 17.00-18.30 - wykład online. LINK DO FORMULARZA ZAPISÓWLink do webinaru 22 marca 2022 r. zostanie wysłany w przeddzień szkolenia (21 marca) na podany w formularzu adres mailowy.

Projektantka szkolenia i prowadząca: dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Zagadnienia poruszane podczas wykładu:

• Neurobiologiczne podstawy procesu uczenia się, warunki, w jakich zachodzi tworzenie trwałych śladów pamięciowych.
  • Nieskuteczne metody uczenia się.
  • Dwa tryby uczenia się.
  • Efektywne rozłożenie procesu nauki w czasie.
  • Odpoczynek, nuda, sen, drzemka, aktywność fizyczna jako kluczowe elementy procesu tworzenia pamięci.
  • Techniki wspomagające koncentrację, utrwalanie wiedzy.
  • Proces czy efekt? Mózgowy układ nagrody.
  • Prokrastynacja – neurobiologiczne podłoże, sposoby zmiany nawyku.
  • Planowanie pracy, listy zadań dzienne i tygodniowe.

Zapraszamy serdecznie!