Grafiki | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Grafiki


DALL-E 2 to ewolucyjne narzędzie od OpenAI, które umożliwia generowanie grafik na podstawie opisu tekstowego. Doskonałe dla nauczycielek i nauczycieli oraz twórczyń i twórców, którzy poszukują wizualizacji dla swoich pomysłów.

Więcej

Dostępność: Darmowa wersja obejmuje 15 promptów (zapytań) miesięcznie. 

Cechy wyróżniające: DALL-E 2 wyróżnia się zdolnością do interpretowania różnych stylów, oddawania realistycznych detali oraz światła. Może mieć pewne trudności przy bardziej abstrakcyjnych obrazach.


DALL-E 3 to ewolucyjne narzędzie od OpenAI, które umożliwia generowanie grafik na podstawie opisu tekstowego. Doskonałe dla nauczycielek i nauczycieli oraz twórczyń i twórców poszukujących wizualizacji dla swoich pomysłów.

Więcej

Dostępność: Funkcjonalność dostępna w ramach płatnej subskrypcji ChatuGPT 4.0

Cechy wyróżniające: DALL-E 3 wyróżnia się względem poprzednika przede wszystkim lepszą jakością. Obrazy przez niego generowane mają mniej niepożądanych artefaktów, jest również znacznie lepszy w generowaniu tekstu, z czym większość narzędzi AI ma spory problem.


Midjourney to wszechstronna platforma do tworzenia i edycji grafik, bazująca na opisach tekstowych. Oferuje również wyszukiwanie obrazów i generowanie promptów na ich podstawie.

Więcej

Dostępność: Plan Basic oferuje 200 credits miesięcznie. Istnieją również bardziej rozbudowane plany, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników.

Cechy wyróżniające: Produkuje grafiki o wysokiej jakości, z minimalną liczbą artefaktów. Wyróżnia się specyficznym stylem, skupiając się na obrazach, a nie tradycyjnych zdjęciach.


ChatGPT 4 + plugin Show Me Diagrams to kombinacja ChatGPT 4.0 z pluginem Show Me Diagrams umożliwiająca generowanie diagramów na podstawie opisu tekstowego.

Więcej

Dostępność: Funkcjonalność dostępna w ramach płatnej subskrypcji ChatuGPT 4.0

Cechy wyróżniające: Narzędzie skupia się na zrozumieniu kontekstu, oferuje możliwość edycji wygenerowanych diagramów i dostęp do ich kodu. Proponuje różne typy diagramów, ale może potrzebować precyzyjnych instrukcji dla bardziej skomplikowanych konceptów.


Stability.ai to kompleksowe narzędzie do przetwarzania i edycji obrazów. Pozwala na generowanie obrazów z opisu lub rysunków, edycję istniejących zdjęć, usuwanie tła i wiele innych.

Więcej

Dostępność: Wersja darmowa oferuje 400 obrazów dziennie ze znakiem wodnym i maksymalną rozdzielczością 1024x1024 pikseli. Natomiast pełna funkcjonalność, która jest dostępna w planie płatnym, daje dostęp do rozdzielczości 4k i pozwala generować nawet 1500 obrazów dziennie.

Cechy wyróżniające: Obrazy generowane przez stability.ai mają charakter podobny do tych z Midjourney, ale ich jakość jest nieco niższa. Narzędzie oferuje jednak zaawansowane możliwości edycji lub usuwania niechcianych artefaktów. Stability.ai może być również zintegrowane jako wtyczka do Photoshopa.