Czy awatar może być dobrym wykładowcą?
Rozłożymy awatara na czynniki pierwsze i przedyskutujemy jego zalety i wady w kontekście procesu uczenia (się) oraz twórczo go zdekonstruujemy. Jaką rolę mogą pełnić nasze awatary w procesie edukacyjnym?
Jaką rolę mogą pełnić nasze awatary w procesach edukacyjnych?
Zapraszamy na pierwszy Dydaktyczny Piątek w 2024 roku, wracamy do tematu AI w edukacji, oto kilka słów od autora:
"Omówię rozwój technologii awatarów, która rozpoczyna się od tradycyjnej animacji rysunkowej a obecnie przyjmuje formę humanoidalnych robotów i filmów generowanych z użyciem AI. Spojrzymy wspólnie na kilka przykładów i porozmawiamy o psychologicznych efektach obcowania z takimi sztucznymi „bytami” oraz o ich przydatności w komunikacji pomiędzy człowiekiem a komputerem (dziś najczęściej z dużymi modelami językowymi)."
Dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni, pracuje w Katedrze Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Specjalizuje się w uczeniu maszynowym, jest naukowcem i wykładowcą akademickim. Interesuje się etyką uczenia maszynowego, zastosowaniami LLM oraz animacją komputerową. Jego rozprawa doktorska pt. „Zastosowanie logiki rozmytej w komputerowej animacji postaci” otrzymała nagrodę Prezesa Rady Ministrów.
Link do spotkania (każda osoba może dołączyć), nagrywamy je: https://link.pg.edu.pl/DydaktycznePiatki2023-2024
Kanał an yt: https://www.youtube.com/@cnepg
Więcej o programie DP: https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/dydaktyczne-piatki
Zapraszamy goraco!