IX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium” | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

IX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium”

7 - 8 Czerwiec 2024
7-8 czerwca 2024 r. na Politechnice Gdańskiej!

Ideatorium to wydarzenie adresowane do wykładowczyń i wykładowców (także doktorantek i doktorantów), dla których praca dydaktyczna jest ważna. To przestrzeń wzajemnej inspiracji w zakresie projektowania angażujących zajęć. Spotykają się tu ludzie z pasją, empatyczni, otwarci na współtworzenie niezwykłej przestrzeni wymiany idei i doświadczeń. To ludzie, dla których edukacja jest wspaniałą przygodą opartą na relacji z drugim człowiekiem, w uważności na niego. Wszystkich nas, niezależnie od dziedziny wiedzy, stopnia i tytułu naukowego, łączy pasja uczenia.

Strona konferencji

Zgłoszenia do sesji plakatowej (plakaty i plakaty wideo)
Ideatorium 2024:
  • 20 fantastycznych wystapień Ideatorek i Ideatorów z 13 uczelni
  • 4 znakomite wykłady otwarcia, w tym wykład studencki
  • 3 tematy warsztatów
  • 2 debaty
  • robocze spotkanie liderek i liderów centrów doskonałości dydaktycznej polskich uczelni
  • pyszna kawa i herbata oraz rewelacyjne jedzonko, także wegańskie (wieczorem grill!)
  • piknik na leżakach przy grillu, scena plenerowa
  • wspaniali ludzie (150 osób z niemal 40 uczelni z całej Polski)
  • włączająca atmosfera
  • networking, dzielenie się, wspieranie, inspiracja, po prostu bycie razem
Pod patronatem JM Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wildego.
Patronat medialny: Akademickie zacisze.

WARSZTATY podczas konferencji
Może wziąć udział w wybranym szkoleniu (8 czerwca, sobota, godz. 16.15-17.45):
  • "Jak upuścić mikrofon - wystąpienia publiczne i prezentowanie (się)" dr inż. Bartłomiej Cieślik
  • "Gamifikacja przedmiotów akademickich: jak budować systemy motywacyjne dla studentów?" dr inż. Natalia Gietka
  • "Tutoring akademicki: edukacja spersonalizowana" dr Aneta Sobiechowska-Ziegert, prof. uczelni, dr Katarzyna Kubiszewska

Adres wydarzenia

ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk - budynek Audytorium Novum (nr 17)