Czy oprawa kursu jest ważniejsza od treści? Pomysł i żart sposobem na poważne nauczanie. | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Wydarzenia

20 May 2022 13:15 - 14:45

W dobie postępu technologicznego studenci znacznie łatwiej przyswajają wiedzę, jeżeli jest ona przekazywana za pomocą niestandardowych form. Gammifikacja kursów stanowi jeden ze sposobów na ich uatrakcyjnienie, nierzadko poprzez odwrócenie uwagi studenta od treści samej w sobie i skupienie jej na formie. Chęć zdobycia jak najlepszego wyniku w "dydaktycznej grze" sprawia, że proces uczenia następuje poza świadomością studenta. Odpowiednio przygotowane materiały dodatkowe mogą być również elementem humorystycznym, który pozytywnie wpływa na atmosferę współpracy nauczyciel-uczeń, szczególnie w sytuacji weryfikacji zdobytej wiedzy (kolokwia, egzaminy).

Spotkanie w formule online (MSTeams). Zapraszamy!

Adres URL dla wydarzenia ONLINE

Dołącz do wydarzenia