Zapraszamy na konsultacje z eNauczania | Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Treść strony

Zapraszamy na konsultacje z eNauczania

Idea konsultacji

Korzystanie z systemu eNauczanie bywa dla Ciebie nie lada wyzwaniem? A może masz wiele pytań związanych z systemem albo chciałabyś/chciałbyś poznać sposób osiągnięcia jakiegoś celu związanego z zajęciami?

Jeżeli tak, to zapraszamy Cię serdecznie na nasze konsultacje z platformy eNauczanie PG.

Konsultacje przeznaczone są dla nauczycieli akademickich Politechniki Gdańskiej i polegają na praktycznym wsparciu technicznym z systemu eNauczanie w zakresie:

 • podstaw korzystania z systemu, 
 • konfigurowania kursów oraz treści,
 • tworzenia treści (w ujęciu narzędziowym – nie metodycznym),
 • dobór rozwiązań w ramach istniejących środków,
 • zagadnień integracji z portalem Moja PG.

Konsultacje skupiają się na narzędziu, jakim jest uczelniana platforma e-learningowa i nie dotyczą aspektów metodyki nauczania (zagadnienia metodyczne poruszane są w ramach innych usług Centrum Nowoczesnej Edukacji). 
 

Zasady odbywania spotkań

 1. Konsultacje mają formę 30-minutowych spotkań w formie stacjonarnej (osobistej) lub zdalnej (w ramach wideo-spotkania za pomocą MS Teams). Rodzaj spotkania wybierasz samodzielnie za pomocą formularza zgłoszeniowego (link dostępny poniżej).
 2. Jeżeli, oceniając rozsądnie, uważasz, że Twoja sprawa nie ma szans na pełne omówienie w ciągu jednego spotkania, możesz zarezerwować dwa terminy spotkań: jedno po drugim, uzyskując w ten sposób godzinne spotkanie. Nie rezerwuj jednak z góry całej puli spotkań, nie rezerwuj również więcej niż 2 spotkania w danym dniu – daj szansę innym zainteresowanym prowadzącym na skorzystanie z oferty wsparcia.
 3. Jeżeli Twoje zagadnienie jest złożone i wielowymiarowe, umów się na indywidualne konsultacje ze specjalistami CNE.
 4. Jeżeli Twoje zagadnienie ma charakter wybitnie metodyczny – zapraszamy Ciebie do skontaktowania się z metodykami Centrum Nowoczesnej Edukacji.
 5. Postaramy się Tobie pomóc tak, jak najlepiej umiemy. Niektóre zagadnienia mogą wynikać z ograniczeń lub błędów twórców oprogramowania. W takim wypadku, w porozumieniu z Tobą, wykonamy zgłoszenie do Centrum Usług Informatycznych. O dokonanych w sprawie ustaleniach zostaniesz przez nas poinformowany w możliwie najkrótszym czasie (zależy to jednak od natury sprawy i stopnia skomplikowania zagadnienia).
 6. Naturalnie, pewnych aspektów może nie udać się w pełni wyjaśnić w ciągu jednego 30-minutowego spotkania. Jeśli tak się zdarzy, wspólnie z Tobą spiszemy zagadnienie i będziemy je konsultować ze specjalistami Centrum Usług Informatycznych, Centrum Nowoczesnej Edukacji, względnie innych jednostek (zależnie od charakteru sprawy).
   

Gdzie i kiedy?

 1. Jeżeli wybierzesz spotkanie osobiste (do czego zachęcamy), na spotkanie z Tobą będziemy czekać w Gmachu Głównym PG, na poziomie 200 w pokoju 205. Znajdź pokój na mapie kampusu
  Jeżeli skorzystasz z formy on-line, w treści formularza zgłoszeniowego znajdziesz informację z linkiem do wideo-spotkania na MS Teams (wymagane jest posiadanie konta w tej usłudze, szczegóły na stronie pomocy). Link możesz skopiować i zapisać na własnym urządzeniu. O umówionej godzinie, za pomocą linku, dołączysz do spotkania.
 2. Oferujemy spotkania w czwartki w przedziale godzin 15:30 – 17:30. Każdy taki okres podzielony jest na cztery 30-minutowe spotkania, na które możesz się zarejestrować korzystając z niżej umieszczonego odnośnika. Możesz skorzystać z następujących „okienek”:
  1. spotkanie 15:30-16:00
  2. spotkanie 16:00-16:30
  3. spotkanie 16:30-17:00
  4. spotkanie 17:00-17:30
 3. Wskutek przyczyn losowych, np. choroba pracownika, stan pandemii itp. terminy konsultacji mogą się zmienić lub zostać odwołane. W takim przypadku umówimy się z Tobą w innym dogodnym terminie.
   

Jak się zapisać na spotkanie?

Skorzystaj z poniższego odnośnika, którzy przeniesie Cię do kursu na eNauczaniu służącego do rezerwacji terminów. Wymagane będzie zalogowanie (dane logowania są takie same jak do portalu Moja PG).

Po przejściu do kursu podaj swoje podstawowe dane kontaktowe i przedstaw krótko naturę swojej potrzeby, a następnie wybierz dostępny termin spotkania.

Zapisz się na konsultacje